Kuruluşumuz

Ümran tüm dünya genelinde müşterilerine hizmet götüren başarılı ve onaylanan kalitesi ile tanınmış bir çelik hat borusu üreticisidir. Ümran kalite, deneyim, lojistik, finansal yeterlilik ve know-how açısından en yüksek standartları talep eden projelerde ürün tedariğinde uzmanlaşmıştır.

Ümran, çelik hat borusu üretiminde çok geniş bir ürün aralığına sahiptir.

  • Boyuna tozaltı ark kaynaklı çelik hat boruları.
  • Spiral tozaltı ark kaynaklı çelik hat boruları.
  • Yüksek frekans kaynaklı çelik hat boruları.

Ümran; yıllar boyunca edindiği deneyim ve müşterilerine değer katmayı hedefleyen politikası ile, boru üreticisi olarak tipik tedarikçi rolünü aşmış ve proje ortağı rolünü üstlenmiştir

Üretim kompleksleri bünyesinde yeralan izolasyon tesisleri uluslararası standartlara uygun ve boru hatlarında yaygın olarak talep edilen tüm iç ve dış izolasyon sistemlerini uygulama özelliğine sahiptir ve bu sayede projelerin nakliye ve lojistik maliyetlerinde tasarruf sağlamaktadır.

Üç katlı polietilen/polipropilen, iç/dış epoksi uygulamaları zengin alternatifli iç ve dış izolasyon sistemlerine sadece birkaç örnektir.

Projelerin başarılı bir şekilde uygulanmasında lojistik önemli bir rol oynamaktadır. Bu gerçeğin bilincinde, Ümran kendisine bağlı grup şirketleri vasıtası ile çelik hat borusu lojistiğinde uzmanlaşmış kara nakliye filosu çalıştırmaktadır ve bu sayede ürettiği çelik hat borularını dünya genelinde her yere ulaştırabilmektedir.

Kısa sürede gerçekleşmesi istenen projeler ve son dakikada ortaya çıkan gereksinimler, geniş bir talep aralığına cevap verebilen Hammadde stoğu ile Ümran’la birlikte çok daha hızlı bir şekilde çözümlenebilmektedir.

Akçakoca Boru Üretim Kompleksi 110.000 m2 kapalı alana sahip 550.000 m2 arazi üzerinde kurulmuştur. Akçakoca Kompleksinde yıllık toplam 750.000 ton üretim kapasitesi ile 7 üretim hattında 3½ inç'e kadar SRM, 16 inç'e kadar HFI yüksek frekans kaynaklı, 42 inç'e kadar SAW boyuna tozaltı ve 140 inç'e kadar SAW spiral tozaltı kaynaklı boruların imalatı yapılmaktadır.