SRM BORU ÜRETİMİ

SRM BORU ÜRETİMİ
SRM BORU ÜRETİMİ SRM BORU ÜRETİMİ SRM BORU ÜRETİMİ SRM BORU ÜRETİMİ

SRM “Çekerek Küçültme Ekipmanı” anlamına gelir. Bu yüksek frekans kaynak teknolojisi ile birlikte kullanılan bir şekillendirme yöntemidir. HFW borular önce normalizasyon sıcaklıklarına kadar ısıtılır, sonra çapı küçültmek ve et kalınlığını ayarlamak için bir seri şekillendirme aşamalarından geçirilir.

Üretim sırasında uygulanan normalizasyon işlemi sonucunda, SRM boruların kaynak bölgesi homojendir ve malzeme yapısı değişiklik göstermez. Uygulanan normalizasyon işlemi kaynak bölgesindeki gerilmeleri giderir ve ince taneli sünek bir yapı elde edilmesini sağlar.

SRM işlemi ile elde edilen küçük boru çapına rağmen, borunun iç yüzeyi HFW kaynak işlemi sayesinde tamamen çapaksızdır. Standart borularla karşılaştırıldığında, SRM boruları biçimlendirebilirlik, yüksek korozyon direnci ve işlenebilirlik gibi özellikleri sayesinde tercih edilir.

Üretim Standartları

Türk standartlarına ek olarak, SRM boruları uluslararası standartların çoğuna göre de imal edilebilir.

Boru Bağlantı Şekli

SRM boruları kaynak ağızlı veya müşteri talebine gore her iki uç düz kesim olarak üretilebilir. Boruların iki ucunda dış etkenlere karşı koruma amaçlı plastik kapaklar kullanılmaktadır.

Boru Dış Yüzeyi

Korozyona karşı geçici koruma amaçlı vernik uygulanmaktadır. Boruların servis koşullarında korozyona karşı dirençli olmaları söz konusu ise, 3-katlı polietilen kaplama önerilmektedir.

Boru Boyu

Ümran SRM boruları 6 m. standart boylarda üretme ve tedarik etme kapasitesine sahiptir.