LSAW BORU ÜRETİMİ

LSAW BORU ÜRETİMİ
LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ LSAW BORU ÜRETİMİ

UOE, büyük çaplı boyuna kaynaklı boruların üretilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Çelik levhaların boyuna kenarları önce karbid bıçaklı freze ekipmanı kullanılarak frezelenir. Kaynak ağzı açılmış levhalar U-presle U şekline ve ardından O-presle O şekline getirilir.

Punta kaynağı ile birleştirilen O şeklini almış levhalar, sonrasında sırası ile iç kaynak ve dış kaynak işlemlerine tabi tutulur.

Boyuna tozaltı yöntemi ile üretilen borular, iç gerilmeleri gidermek, hassas ve mükemmel boyut toleranslarını elde etmek amacı ile genleştirmeye tabi tutulur.

Borular genleştirme, hidrostatik test, ultrasonik ve X-ışını uygulamalarını takiben, proje ve müşteri taleplerine uygunluk için son kontrol işlemlerine tabi tutulur.

Hammadde girdi kontrolünden son kontrol aşamasına kadar tüm üretim süreci bilgisayar sistemince takip edilir ve desteklenir. Tüm üretim hatları boyunca izlenebilirlik ve giriş kontrolleri barkod uygulaması ile sağlanır.

Uygulama Alanları

Boyuna kaynaklı çelik borular kritik işletme koşulları, yüksek performans ve dar boyutsal toleranslar gerektiren petrol ve gaz boru hatlarında kullanılır. LSAW borular ayrıca yanıcı & yanmaz akışkanların taşınmasında ve inşaat projelerinde yapı elemanları olarak da kullanılmaktadır.

Boru boyu

12,2 m.’ye kadar

Ümran UOE borularını 12 metre standart boylarda üretme ve tedarik etme kapasitesine sahiptir.