BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ

BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ
BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ BORU DIŞ & İÇ KAPLAMA PROSESLERİ

İç ve Dış Koruyucu Kaplamalar

Zengin iç ve dış izolasyon alternatiflerimizdeki ortak noktalar:

  • Kullanım gereksinimlerine uygunluk,
  • Korozif ortamlara karşı koruma,
  • Yüksek performans,
  • Uluslararası standartlara ve müşteri gereksinimlerine uygunluk. Boru hatları için korozyon koruma sistemleri modern tesislerimiz, uzman ve eğitimli kadromuz önderliğinde, yüksek kalite, uzun sureli teknik performans ve ekonomik çözümler hedeflenerek tamamen projeye özel uygulanmaktadır.

Yüzey Hazırlama

Korozyon sistemlerinin uygulanacağı iç ve dış yüzeylerde etkin performansın sağlanması amacıyla, sistemlere uygun aşındırıcı malzemeler kullanarak yeterli yüzey pürüzlülüğü ve temizliği elde edilir.

Polietilen ve Polipropilen Kaplama

3 katlı PE and PP kaplama sistemleri günümüzde en çok tercih edilen dış kaplama sistemleridir. FBE tabakası katodik soyulmaya karşı mükemmel direnç sağlarken, en dıştaki PE veya PP tabakası mükemmel mekanik koruma sağlayarak kaplama sisteminin bütünlüğünü garanti eder.

Epoksi Kaplama

Boru hatlarında, çelik yüzeyi korozyona karşı korumak amacıyla boru iç ve dış yüzeylerinde epoksi kaplama sistemi tercih edilmektedir

Aynı şekilde, uygun epoksi sistemlerinin kullanılmasıyla, taşınan suyun güvenli ev kullanımına uygun olması sağlanır. Epoksi, uzun petrol & gaz boru hatlarında sürtünmeyi azaltmak ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla iç kaplama olarak da yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Ayrıca, kaliteli sıvı epoksi kullanımı gaz borularında iç boru yüzeyindeki pürüzlülüğün neden olduğu arka basıncı azaltacağı gibi doğalgazın taşınmasındaki enerji giderlerini düşürecektir.

Beton Kaplama

Özellikle su hatlarında, hijyenik uygunluğu ve yüksek korozyon dayanımı nedeniyle, boruların iç yüzeyinde tercih edilen bir izolasyon sistemidir.

Fusion Bonded Epoxy

FBE, boru dış yüzey mekanik korunmasının kritik olmadığı durumlarda, yaygın olarak kullanılan ekonomik bir dış kaplama sistemidir. FBE izolasyon malzemesinin mükemmel katodik soyulma direnç özelliği sayesinde, boru hatlarına uzun süreli koruma sağlanır.

Poliüretan Kaplama

Yüksek korozyon direnci ve uzun hizmet ömrü sayesinde, özellikle deniz suyu ortamlarında tercih edillen bir kaplama sistemidir.