HFI BORU ÜRETİMİ

HFI BORU ÜRETİMİ
HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ HFI BORU ÜRETİMİ

Yüksek Frekans Kaynaklı (HFI) boru üretim sürecinde, sıcak haddelenmiş çelik bantlar sürekli kaynak sağlamak amacıyla yüksek kapasiteli bir bant akümülatörü ile beslenir. Yüksek kaliteli kaynağı garanti etmek için bant kenarları karbid bıçaklarla frezelenir. Bantlar kafes makaraları ve fin-pass seti kullanılarak soğuk şekillendirme yöntemi ile şekillendirilir ve indüksiyon veya alternatif olarak iletim yöntemleriyle yüksek frekanslı akım kullanılarak birleştirilir.

Çeliğin uygulanan elektrik akımına gösterdiği dirençle kaynak sıcaklığına erişen bant kenarları birbiriyle birleşir ve kaynak dolgu malzemesi kullanılmadan kaynaklanır. Kaynak işlemi sonrasında, düzgün bir yüzey elde etmek için iç ve dış kaynak çapakları alınır.

Kaynak işleminin neden olduğu martensitik yapı, uygulanan Kontrollü normalleştirme işlemi sayesinde gerekli süneklikte ince taneli yapıya ulaşır.

Borular bir dizi şekillendirme makarasından geçirilerek istenen dış çap ve doğrusallığa getirilir. Borular, son olarak boru ile eş zamanlı hareket eden bir uçar makasla istenilen boylarda kesilir. Kaynak ağzı, hidrostatik test ve tahribatsız muayene aşamalarından geçen borular, proje ve müşteri taleplerine uygunluk için son kontrol işlemlerine tabi tutulur.

Hammadde girdi kontrolünden son kontrol aşamasına kadar tüm üretim süreci bilgisayar sistemince takip edilir ve desteklenir. Tüm üretim hatları boyunca izlenebilirlik ve giriş kontrolları barkod uygulaması ile sağlanır.

Uygulama Alanları

HFI çelik kaynaklı borular hassas üretim toleransları ve yüksek kapasiteli üretim yöntemi sayesinde petrol, doğalgaz, su ve diğer akışkanların taşıma ve dağıtım hatlarında, ısıtma, soğutma ve havalandırma borularında, çelik yapı elemanı olarak ve diğer genel amaçlar için yaygın olarak kullanılır.

Standart API çapları yanında, Ümran Rus standartlarında belirtilen 325 mm., 377 mm. ve 426 mm. dış çaplarda da üretim yapmaktadır.

Boru boyu

Ümran 16 m. boya kadar yüksek frekans kaynaklı boru üretme ve tedarik etme kapasitesine sahiptir.